Ventilējamās fasāžu sistēmas
Ventilējamo fasāžu būtība slēpjas gaisa kārtā, kurā veidojas vilkme — gaisa cirkulācija starp ārējo apdari un siltumizolācijas materiāla virskārtu. Ventilējamo fasāžu siltināšanas sistēma veidojas no vairākiem būvfizikāli savstarpēji pielāgotiem savienojamiem komponentiem — sākot ar siltināšanas plātnēm, turpinot ar armējošo slāni un pabeidzot ar noslēdzošo klājumu, tās ir ventilējamās fasādes
Priekšrocības
- Ventilējamo fasāžu lielākā priekšrocība ir energoekonomiskums, nemainīgi zemi ēkas siltuma zudums. Pareizi siltinot ēkas fasādi, var panākt energoekonomiju līdz 85%.
- Tiek samazināta ēkas sienu termiskā deformācija.
- Iespēja ātri un vienkārši izlīdzināt esošo fasādi.
- Ventilējamo fasāžu montāža notiek ātri un neprasa īpašu sagatavošanos.
- Šāda veida fasāde ir viegli remontējama, piemēram, kļūdas gadījumā ātri demontējot “vainīgo” fasādes segmentu. Iespēja nomainīt atsevišķas bojātās fasādes daļas.
- Montāžas iespējas pie mīnus temperatūrām, nav darbu veikšanas sezonalitāte.
- Ilgmūžība; fasādes vērtības noturība un ilgs kalpošanas laiks līdz nākamajam remontam, atkarībā no izmantotajiem apdares materiāliem 30—50 gadi.
- Iespēja papildus siltināšanai bez lieliem ieguldījumiem.
- Ventilējāmā fasāžu sistēma ir videi draudzīga tehnoloģija, pateicoties samazinātiem CO2 izmešiem, nodrošina telpās veselīgu klimatu, pateicoties brīva ūdens tvaika difūzijai, kā arī energoresursu saglabāšanu, palīdzot ietaupīt apkures un kondicionēšanas izdevumus.
- Paaugstināta ugunsnoturība, jo to apakškonstrukcija - metāls, kā arī apdares slānis - plāksnes veidotas no nedegošiem un grūti uzliesmojošiem materiāliem.
- Iespēja radīt dažādus dekoratīvos risinājumus, plašas vizuālā noformējuma iespējas veidot unikālu, mākslinieciski augstvērtīgu fasādi.
- © AS fasādes